Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
Bize Ulaşın: 0212 351 02 00
0533 963 44 07

Meme Küçültme

Meme küçültme ameliyatı aslında estetik cerrahinin hem estetik hemde fonksiyonel özellikler içeren ameliyatlarından biridir..Çünkü iri gögüs kadında zamanla omuz,bel,boyun ve sırt ağrısı, gögüs altlarında pişikler ve yaralara yol açabilir,ve bu şikayetler ile hastalarcoğunlukla fizik tedavi ve beyin cerrahisi hekimlerinin kapılarını aşındırırlar.
Ağırlık arttıkça meme başlarına sarkma problemi ekleneceği için bu hastalarda ağırlığa bağlı fiziksel sorunların yanında görüntüye bağlı psikolojik yakınmalarda gündeme gelecektir.

Meme küçültme ameliyatına nasıl karar verilir?
Öncelikle bir plastic cerrahi uzmanı tarafından ayrıntılı muayene olmalısınız.Meme ölçüleri, meme başı sarlıklık derecesi , iri memelerin omuzlarda ve göğüs altında yapmış olduğu deformiteler incelenerek göğüsteki büyüklük derecesine göre hekiminiz size en uygun olan ameliyat tekniği ve gerekli tüm detaylar hakkında bilği verecektir.

Meme küçültme Ameliyatı
Ameliyat hastane ortamında çoğunlukla genel anestezi yaklaşık 2 -3 saat civarında sürer.Ameliyat sonrasında ağrı minimaldir, 3 – 4 gün ev istirahati sonrası normal günlük hayatınıza dönebilirsiniz. Kullanılan tekniğe ve küçültülen miktara bağlı olarak ameliyat bitiminde içeride kanların birikmesini önlemek amacıyla diren konulabilir. Bu direnler yaklaşık 7-8 saat sonra çıkartılabilir. Eve sporcu sütyeni giydirilmiş olarak taburcu edilirsiniz. 3 – 7 günlerde kontrolleriniz gerçekleşir.

Meme küçültme ameliyatı süt kanallarını etkiler mi?
Emzirme olayı meme boyutu ya da şekilden bağımsızdır. Beyin ve meme arasında gerçekleşen bir reaksiyonlar zinciri tarafından süt salgılanması gerçekleşir.Teknik olarak meme küçültme ameliyatının emzirmeyi etkileyeceği bilinsede pratik durumda her zaman böyle olmayabilir. Bir takım ameliyat teknikleri süt kanallarına daha minimal zarar vererek gerçekleştirilmektedir. Burada hekiminizle birlikte en uygun karara varabilirsiniz.

Ameliyat sonrası izler nasıldır?
Meme küçültme ameliyatı sonrsaı izler ters T adını verdiğimiz şekilde yada lolipop şeklinde olabilir.Burada nasıl GÖRSEL EKLENECEK T kalacağı düzgün bir cerrahiye ve yara iyileşmesine bağlıdır.Büyük bir çoğunlukla bu izler 6 ay 1 yıl içerisinde kişiyi rahatsız etmeyecek şelke gelecektir.

Doğum sonrası ne zaman meme küçültme ameliyatı yapılabilir?
Emzirme bittikten en az 3-6 ay sonra meme şekli oturacaktır.Meme şekli belli olmadan yapılacak operasyon sonuçları tatmin edilemez olduğundan emzirme sonlandıktan sonra ameliyat önermekteyiz.