Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
Bize Ulaşın: 0212 351 02 00
0533 963 44 07

Liposuction Hakkında

Liposuction – Liposhaping – Bodyshaping – Liposculpturing – Body Sculpturing – Bodycontouring gibi çeşitli isimler de verilen bu işlem kabaca yağ emme (lipo-yağ – suction-emme ) anlamına gelir.
Vucüdun istenmeyen bölgelerinden yağ alınıp vucudu istenilen şekle sokma yöntemidir.

Liposuction yöntemleri
Günümüzde bu konu ile ilgili birçok farklı yeni teknik geliştirilmiştir.Bunlar arasında,
Vaser Hi-Def
Laser
Power assisted liposuction
Body Tite gibi yöntemler sayılabilir.
Tüm yöntemler aslında aynı temele dayanır.Hedef vucüt oranını normale yaklaştırmaktır.Liposuction bir kilo verme yöntemi olmayıp esasında bir vucut şekillendirme yöntemidir.
Geçmiş yıllarda sıvı verilmeden yapılan kuru teknik yerini turıngcent liposuctiona bırakmıştır.Burada amaç liposuction öncesi alınacak yağ miktarına gore hazırlanan sıvının bölgeye enjekte edilmesidir.Böylece kan damarları büzüşerek daha az kan baybı ,daha fazla yağ alımı sağlamış olur.Aynı zamanda bu sıvıdaki local anestezik maddeler sayesinde de işlem sonrası ağrı önemli ölçüde azalmış olur.

Liposuction ameliyatı nasıl yapılır?
Bahsettiğimiz tüm yöntemlere özetle uygun bölgelerden 3-4 mm’lik kesiler yardımı ile özel kanüller yerleştirerek yapılır.Sıvı verme işleminden sonra tercih edilen yönteme göre değişen vakum aracılı bir system ile yağlar vucüt dışına alınmış olur.Gerekirse bu yağlar enjeksiyon amacıyla kullanılabilir.
Uygulama yapılacak bölgeye göre operasyon ortalama 1-3 saat civarı sürer.Ameliyta sonrası 5 – 6 saat istirahatten sonra evinizde istirahat etmek üzere gidebilirsiniz. 3. günde banyo yapmanıza izin verilecektir. Ortalama 4 – 6 hafta süreyle korse giymeniz önerilecektir.

Liposuction sonrası iyileşme süreci nasıldır? Nelere dikkat etmek gerekir?
Genel olarak liposuction işlemleri sonrası aktif bir yaşantı önermekteyiz.
6 hafta liposuction uygulanan bölgelerde sertlikler hissedilir.Bunlar ödemlerin varlığı anlamına gelir.
İşlem esnasında parçalanan yağların büyük yoğunluğu vakum ile vucüt dışına alınsada bir kısmıda sıvı ile birlikte lenf damarları ile uzaklaştırılmaya çalışılır.Bu 6 haftalık dönem bu süreye denk gelir.Bedenimiz bu aşamada bir dizi iyileşme sürecinden geçer ve ödemler bu süreçte azalmaya başlar.

Süre içeriisnde ne kadar bol sıvı alınır ve hareketli bir yaşam geçirilirse bu süreç lehinize işler. 1 hafta sonunda spor yapmaya başlamanızda herhangi bir sakınca yoktur.Tam tersine vucüdunuzun daha hızlı forma girmesine destek olur.

Liposuction ağrılı mıdır?
İşlem öncesi yağ alınacak bölgelere verilen sıvıların içindeki local anestezik ilaçlar sayesinde operasyon sonrasının daha ağrısız geçirmeyi sağlar,sonraki 1- 3 günlük dönemde ise basit ağrı kesiciler ile control altına alınabilecek tarzda ağrılar olabilir.