Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
Bize Ulaşın: 0212 351 02 00
0533 963 44 07

Labioplasti

Labiumlar, kadınlarda genital bölgede yerleşen latince dudak anlamına gelen son derece önemli fizyolojik ve anatomik özelliklere sahip alanlardır. Halk arasında labium minorlar iç dudaklar diye adlandırılır.Yapısal olarak son derece ince,hassas olan labium minorolar, cinsel ilişki sırasında kayganlığa yardımcı olur.Bu işlevi kendine özgü bir salgı sayesinde gerçekleştirir.Aynı zamanda koruyucu bir rolde üstlenir.

Estetik olarak ,yapı bozuklugu doğuştan yada çeşitli sebeplere bağlı olarak sonradan kazanılmış olarabilir.Sonuçlarında asimetrik ,sarkık bir görüntüye sahiptir.Tedavisi oldukça kolaydır.

AMELİYAT:
Hastane koşullarında yapılan Labioplasti ameliyatı ortalama 30 dakika civarında sürer.Lokal anestezi ,sedasyon yada genel anestezi altında uygulanabilir.Anestezi şekline hekiminizle birlikte anestezi uzmanımız karar vermektedir.Kendiliğinden eriyen dikişler kullanıldığından dikiş alma gibi bir uygulama yoktur.Neredeyse ağrısız denebilecek ameliyatlar arasındadır.Hastanede kalış gerektirmez aynı gün taburcu olabilir ,ertesi gün duş alabilirsiniz. 2-3 hafta istirahat sonrası cinsel yaşantınıza devam edebilirsiniz.

SONUÇ:
Bu kısa ameliyat sonrası sonuçlar oldukça tatmin edicidir.Estetik olarak sarkık yada deformite problemlerinden kurtulmuş olması gereken boyutlara ulaştırılmış yeni labiominorlere kavuşmuş olursunuz..