Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
Bize Ulaşın: 0212 351 02 00
0533 963 44 07

Karın Germe

Karın bölgesi şikayetleri kişiden kişiye değişkenlik gösterir. Bu şikayetlerin büyük kısmı doğum sonrası ya da aşırı kilo vermeye bağlı olarak oluşan kas zayıflamaları ve yerleşmiş inatçı yağ dokusuyla birlikte cilt sarkmalarıdır. Bu tür durumlarda egzersiz ya da diyet yapmak sonuç vermeyecektir. Tam bu noktada estetik cerrahi devreye girer.
Uygulanabilecek ameliyat üç tiptedir.

1) Karın germe (Abdominoplasty)
2) Mini Karın germe ( Mini abdominoplasty)
3) Karın Liposuction

Karın germe hangi hasta tiplerine uygundur?
Doğum ya da aşırı kilo verme sonrası, deformasyonu büyük olan hastalarda tercih edilen bir ameliyattır. Bu ameliyatta kas onarımı gerçekleşir devamında ise cilt altındaki inatçı yağ dokusuyla birlikte sarkmış olan cilt fazlası cerrahi yöntemlerle çıkartılır. Yine tamamlayıcı uygulama olarak hastanın bel çevresi bölgesine devam eden problemi varsa bu bölgeye de liposuction uygulanır.

Karın germe ameliyatı ve sonrası:
Ameliyat hastane koşullarında genel anestezi altında ortalama 1,5 -2 saat kadar sürer.1 gece hastanede kalış sonrası hasta taburcu olabilir. İzleri sezaryen izlerinin her iki yöne uzamış şeklidir . Bu izler bikini içerisine gizlenebilmektedir. Ayrıca göbek deliği de yeniden yapıldığından göbek deliğinde de izler vardır. İzler ameliyat sonrası zaman içerisinde hızlı bir şekilde azalacaktır. İlerleyen teknolojiler sayesinde ameliyat sonrası ağrı ve yürüyüş bozukluğu minimaldir. Hasta bir hafta sonra normal yaşantısına dönebilir. Ameliyat sonrası 6-8 hafta karın korsesi kullandırılır. Korse kullanımı günlük yaşamı etkileyecek tarza olmayıp aksine rahatlatıcı ve güvenlidir. Yine korse kullanımı sonlandırıldıktan sonra kişi aktif spor yapabilir.

Mini Karın germe kimlere uygundur?
Mini abdominoplasty , daha hafif durumlarda tercih edilen bir ameliyattır. Yağlanmanın ve deri fazlasının daha az olduğu durumdaki hastalarda tercih edilir. Bu ameliyat Göbek deliğinizin altından başlar. Göbek deliğiniz yeniden yapılmaz. Abdominoplasty ile aynı koşullarda uygulanır. Daha kısa ameliyat süresi izler ve iyileşme süresine sahiptir.

Karın bölgesi Liposuction hangi hasta tiplerine uygundur?
Karın bölgesindeki sarkmadan farklı olarak inatçı yağ fazlalıklarının liposuction ile alınması işlemidir. Genel anestezi yada sedasyon altında yapılabilir . Hastanede kalış gerektirmeyen kısa süreli bir ameliyattır. Hasta 6-8 hafta korse kullanır. Liposuctıona bağlı morluk ve şişlikler oluşabilir bunlar hızlı bir şekilde kaybolur. Hasta aynı gün normal yaşantısına devam edebilir.

Sizin en uygun olan ameliyat kararı için, en doğru bilgiyi muayene ve görüşmeler sırasında edinebileceğinizi unutmayın.