Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
Bize Ulaşın: 0212 351 02 00
0533 963 44 07

Göz Kapağı Estetiği

Zamanla ve yer çekimi etkisiyle cildin elastikiyetini kaybetmesi sonucu üst ve alt göz kapaklarında, her ikisinde birden ya da tek başına sarkmalar torbalanmalar ortaya çıkmaktadır. Sonuçta kişide yorgun ve yaşlanmış bir yüz ifadesi meydana gelir. Gözler insan ilişkilerinde en önemli araçtır ve bu nedenledir ki en ufak bir ifade değişikliği kişinin sosyal ve iş yaşantısını her anlamda etkileyecektir.

Üst Göz Kapağı Estetiği:
Göz kapağı ameliyatları lokal anestezi, sedasyon ya da genel anestezi altında yapılabilir. Ameliyat sonrası hastanede kalmaya gerek yoktur. Üst göz kapağı ameliyatı ortalama 30-45 dakika sürer. Deri ve yağ fazlalıklarının çıkarılması işlemi gerçekleştirilir. Ameliyat kesisi göz kapağının doğal kıvrımı üzerinden gerçekleştirilir, dolayısıyla kesi izleri bu bölgede gizlenecektir. Ameliyat sonrası 3-4 gün süren şişlikler ve morluklar olacaktır. Bu sürenin sonunda kişi tamamen normal yaşantısına dönebilecektir.

Alt Göz Kapağı Estetiği:
Alt göz kapağı estetiği ortalama 1-1,5 kadar sürer. Mevcut olan probleme göre deri fazlasının çıkartılması, gerginleştirilmesi ya da yağ torbalarının alınması işlemleri gerçekleştirilebilir. Alt göz kapağı problemlerine ilerleyen yaşlarla birlikte sıklıkla orta yüz sarkmaları da eşlik etmektedir. Bu ameliyatla “mid face lift” (orta yüz germe ameliyatı) genellikle kombine edilir. Bu durumda aynı zamanda orta yüz bölgesinde de gençleştirme işlemi gerçekleştirilmiş olur.

Ameliyat kesisi kirpiklerin dibinden ya da göz kapağının içinden (transkonjuktival) yapılır. İyileşme süresi 1 hafta kadardır. Bu süre içinde şişlik ve morluklar olacaktır. Bu dönemde size önereceğimiz kremler ve masajların sayesinde iyileşmede hızlanma olacaktır.