Genital Estetik Uygulamaları

Hangi Genital Estetik uygulaması ile ilgileniyorsunuz?

Bu Sayfadan Genital Estetik uygulamaları hakkında detaylı bilgi alabilir, Aklınıza takılanları Doktorumuz Op. Dr. Asu Deniz Burhanoğlu’na danışabilir, operasyon hakkında Online Fiyat talep edebilir ve Randevunuzu oluşturabilirsiniz.

Saygılarımla / Op. Dr. Asu Deniz Burhanoğlu

Lazer ile Vajina Estetiği

Günümüzde lazer ile vajinal gençleştirme yapmak mümkündür. Bu yöntem vajinaplasti ameliyatına göre daha hızlı iyileşme özelliğine sahiptir.

Lazer ile vajinal gençleştirmeye uygun olup olmadığınızı anlamak için öncelikle doktor muayenesi gerekmektedir. Vajinal genişlemenin derecesine göre size en uygun ameliyat yöntemine karar verilecektir.

Laser prensibi kolajen lifleri sıkılaştırmaya yöneliktir.

Laser ile vajinal gençleşme nasıl yapılır?

Ortalama 30 dakika süren bir işlemdir.İşlem bitiminde hastanede kalmayı gerektirmez. 1 hafta sonra normal cinsel yaşantıya dönülebilir.

Vajinoplasti

Vajina girişi iç dudaklar tarafından örtülmektedir. Uzunluğu ve genişliği kişiler arasında değişkenlik gösterebilen tüp şeklinde , esneme ve kasılma özellikleri mevcut son derece özel bir dokuya sahip genital yapıdır.

En önemli özelliği cinsel birleşmeyi sağlamak ve normal doğum eylemi sırasında anatomik ve fizyolojik özelliklerini değiştirerek doğum kanalı olarak görev yapmaktadır.

Vajinaplasti ameliyatı kimlere uygulanır?

Normal doğum esnasında vajen esneyip genişler, bebeğin kafası geçerken vajina duvarında yırtıklar oluşabilmektedir. Zorlu doğumlar tekrarlayan doğumlar sonrası vajina elastik yapısının kalıcı olarak bozulması söz konusu olabilir. Bu durumda ilişki sırasında karşılıklı zevk alamama gibi sonuçlara sebep olabilir.

Ya da bazı durumlarda vajina doğum yapmadan da elastik yapılarını kaybedebilir.

Vajinaplasti ameliyatı ağrılımıdır?

Vajinaplasty , genel anestezi altında yaklaşık 1 saat kadar süren bir ameliyattır. Bu ameliyat sırasında esnekliğini kaybetmiş vajina duvarı sıkılaştırılıp ,daraltılabilir. Aynı zamanda ihtiyaç durumunda vajina girişide daraltılabilir. Ameliyat sonrası rutin ağrı kesiciler kullanılarak ağrı kontrolü yapılır. Ameliyat sonrası 3-4 saat gözlem altında tutulduktan sonra taburcu edilebilirsiniz.

Vajinaplasti sonrası cinsel ilişkiye ne zaman izin verilir?

Vajinal mukoza genel olarak hızlı iyileşme özelliğine sahiptir.Ancak yinede doktor kontrolü olduktan sonra ortalama 3. Hafta gibi bir zamanda cinsel ilişki başlayabilir.

Mons Pubis Estetiği

Karnın alt kısmından vajinal girişin üst kısmında kalan bölgeye mons pubis adı verilir. Kıllarla örtülü olan bu bölgenin normalden siskin görünmesi kişiyi son derece rahatsız edebilir.Cinsel yaşantıdan kıyafet seçimlerine kadar etki eden bu sorunun tedavisi liposuction yöntemidir.

Anestezi altında bölgeye özel kanüller kullanarak fazla yağ dokusu vucüttan dışarı alınır. Kısa süren bu uygulama sonrası ,bu problemden kurtulmuş olarak hayatınıza devam edebilirsiniz.

Labioplasti

Labiumlar, kadınlarda genital bölgede yerleşen latince dudak anlamına gelen son derece önemli fizyolojik ve anatomik özelliklere sahip alanlardır. Halk arasında labium minorlar iç dudaklar diye adlandırılır.Yapısal olarak son derece ince,hassas olan labium minorolar, cinsel ilişki sırasında kayganlığa yardımcı olur.Bu işlevi kendine özgü bir salgı sayesinde gerçekleştirir.Aynı zamanda koruyucu bir rolde üstlenir.

Estetik olarak ,yapı bozuklugu doğuştan yada çeşitli sebeplere bağlı olarak sonradan kazanılmış olarabilir.Sonuçlarında asimetrik ,sarkık bir görüntüye sahiptir.Tedavisi oldukça kolaydır.

AMELİYAT:

Hastane koşullarında yapılan Labioplasti ameliyatı ortalama 30 dakika civarında sürer.Lokal anestezi ,sedasyon yada genel anestezi altında uygulanabilir.Anestezi şekline hekiminizle birlikte anestezi uzmanımız karar vermektedir.Kendiliğinden eriyen dikişler kullanıldığından dikiş alma gibi bir uygulama yoktur.Neredeyse ağrısız denebilecek ameliyatlar arasındadır.Hastanede kalış gerektirmez aynı gün taburcu olabilir ,ertesi gün duş alabilirsiniz. 2-3 hafta istirahat sonrası cinsel yaşantınıza devam edebilirsiniz.

SONUÇ:

Bu kısa ameliyat sonrası sonuçlar oldukça tatmin edicidir.Estetik olarak sarkık yada deformite problemlerinden kurtulmuş olması gereken boyutlara ulaştırılmış yeni labiominorlere kavuşmuş olursunuz.

Labia Majora Estetiği

Yaşla birlikte, iç dudakların ve vajen girişini örten dış dudakların incelmesi,yağ dokusunun azalması ve yumuşaklığını kaybetmesinde oluşan defermasyonların tedavisinde tercih edilir.

Bu tür durumlarda tedavi, oldukça kolay olan yağ enjeksiyonudur. Vucüdunuzun yağ dokusu fazlası olan bir bölgeden liposuction yardımıyla yağ hücresi alınmasıdır. Alınan bu zengin yağ hücreleri doku kaybı olan bölgeye enjekte edilir.Ve tedavi başlamış olur.Son derece sağlıklı hızlı çabuk etkili bir uygulamadır.

Enjeksiyon sonrası , daha genç ve dolgun bir görünüme kavuşur.

Himenoplasti

Hymen dikilme veya onarılması işlemine ”himenoplasti” denir..

Son derece ince yapısı olan kızlık zarına atılan dikişler o bölgede bulunan çok sayıda mikroorganizma tarafından enfekte edilir ve dikişler tutmaz. Zar tekrar orijinal haline gelmese de vaginal duvardan alınan parçalar gibi değişik cerrahi yöntemler kullanılarak ilişki sırasında kanayabilecek yeni bir doku oluşturulması mümkündür.

Kızlık zarı onarımı iki şekilde olmaktadır. Bu yöntemleri; geçici kızlık zarı dikimi ve kalıcı kızlık zarı dikimi olarak 2 sınıfta toplayabiliriz. Kalıcı kızlık zarı dikimi aslında flep yöntemi kızlık zarı dikimi ile aynı işlemdir.

1.) Birincisi evlenmeden veya muhtemel ilişkiden 2-3 gün önce dikiş atılarak yapılan daraltmadır. Geçici kızlık zarı dikimi evliliğin ilk gecesinden kısa bir süre önce yapılması gerekmektedir.

Geçici kızlık zarı dikimi lokal anestezi ile sadece o bölgeyi uyuşturarak yapılabilmektedir.

İşlem kısa sürdüğünden tolere edilmesi daha kolaydır.

Ancak genital bölge işlemlerinin hassasiyeti göz önüne alınırsa; kişinin isteğine bağlı hafif uyutularak genel anestezi ile de yapılabilmesi mümkündür.

2.) İkinci yöntem ise "flep"’ tekniği ile yapılan vaginadan doku alınarak yama şeklinde yapılan tekniktir ki bu operasyonun süresi daha uzundur.

Flep tekniği evlenmeden yıllar önce de yapılabilir. Her iki teknik de hastanın isteğine göre lokal veya genel anestezi ile yapılır.