Yüz Germe (RHYTIDECTOMY, FACE LIFT)

ÇEKİCİ VE GENÇ OLAN YÜZÜN ÖZELLİKLERİ NELERDİR?
Kontürleri belirgindir, çene ucu ve çeneden kulaklara doğru olan hat keskindir,
Dolgunluk elmacık kemikleri, yanaklar ve göz kenarlarına doğrudur,
Cilt yüzeyi pürüzsüz ve gergindir.

YÜZ GERME AMELİYATI KİMLERE YAPILIR?
Yukarıda saydıklarımızdan yola çıkarak yaşlanan ve yaşlanmakta olan yüzü incelediğimizde yüz hatlarının belirginliğinin azaldığını, dolgunluğun aşağıya doğru yer değiştirdiğini ve ciltte kırışıklıkların geliştiğini söyleyebiliriz. Bu belirtilerden bir veya birkaçı sizde mevcut ise bir plastik cerrahtan fikir alma vakti gelmiş olabilir.

Yüz germe ameliyatında esas hedeflenen gergin bir yüzden çok yüzdeki ahengin tekrar yakalanması olmalıdır. Bu nedenle plastik cerrahınız ile görüşmeye giderken gençlik fotoğrafınızı yanınızda getirmek iyi bir fikir olabilir.

YÜZ GERME AMELİYATI İLE BİRLİKTE BAŞKA NELER YAPILABİLİR?
Yüz germe ameliyatı kısaca yüzdeki zamanla ortaya çıkan kırışıklık ve sarkıklıkların cerrahi olarak düzeltilmesi işlemidir. Ancak hiçbir zaman tek başına düşünülmemeli gerekirse diğer yöntemler ile kombine edilebilir. Bu yöntemler arasında;

-Temporal lift (şakak germe)
-Kaş kaldırma (brow lift)
-Boyun germe (neck lift)
-Orta yüz germe (midface lift)
-Yağ enjeksiyonu sayılabilir.

YÜZ GERME AMELİYATI NASIL YAPILIR?
Yüz germe ameliyatında ameliyat süresi ortalama 2 saat kadardır. Ameliyat sonrası 4-5 saat sonra evinize gidebilirsiniz. Ameliyattan sonra 3-4 gün süren şişlik ve morluklar olacaktır. Bu süre sonrasında normal iş ve sosyal yaşantınıza dönmeniz mümkün olacaktır.

AMELİYATSIZ YÜZ GERME YÖNTEMLERİ
Klasik yüz germe ameliyatı sizi 10 – 15 yıl belkide daha geriye götürebilecek bir tekniktir. Ancak daha erken yaşlarda cilt sarkmalarının daha az olduğu durumlarda modern çağın gerekliliği olarak cildimizi genç ve taze tutacak yöntemler nelerdir sorusu akla gelir.

Cerrahi olmayan bu yöntemlerde temel hedefler elastin ve kolajen lifleri harekete geçirmektir. Bunlar;

-Radyofrekans ile
-Isı enerjisi ile (Thermage)
-Azalmış olan volüm desteğini yerine koymak için ;
-Dolgu maddeleri (Hyaluronik asit)
-Ultrason enerjisi ile (Ulthera ) gibi yöntemler sayılabilir.
-Cilt altı hücrelerini destekleyen ve içeriğini arttıran yöntemler;
-Mezolift – Vitamin enjeksiyonu
-PRP
-Volift
-Redensity gibi uygulamalardır.


Mare Clinic ONLİNE DANIŞMA FORMU

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

op.dr Asu Deniz Burhanoğlu kimdir?

op.dr Asu Deniz Burhanoğlu kimdir?

Estetik Cerrahi uzmanlığının Avrupa denkliği olan ve  UEMS (Union Européenne de Médecins Spécialistes) kuruluşu olan EBOPRAS sertifikasını 2008 yılında Brüksel’de yapılan yazılı sınavı, 2009 yılında Almanya-Aachen’da yapılan uygulamalı sınavı başarı ile geçerek almaya hak kazandım. EBOPRAS sertifikası alan sınırlı sayıda Türk cerrahlardan biri olup 2009 yılından bu yana EBOPRAS FELLOWU unvanını taşımaktayım.

2011 yılında Özel Mecidiyeköy Çevre Hastanesi Estetik Cerrahi biriminde çalışmaya başladım. 2014 yılında Etiler’de Mare Estetik Kliniği’ni kurdum.

Göğüs büyütme estetiği

Göğüs büyütme estetiği

Meme Protezleri
Günümüzde estetik cerrahi ve silikon teknolojilerindeki başarılı gelişmeler sayesinde daha doğal görüntüleri elde etmek artık mümkün. Aklınızı karıştıran ve kendinizi kötü hissetmenize neden olan küçük göğüsleri , destekli çamaşırlarla yada başka malzemelerle büyütme ihtiyacınız, sadece 1 saat süren kısa bir ameliyat sonrasında bütün bunları ortadan kaldırabilmektedir.

Meme büyütme, günümüzde artık en sık uygulanan estetik ameliyatlar içinde yer almaya başlamıştır.

Burun Estetiği Rinoplasti

Burun Estetiği Rinoplasti

Bir diğer yandan burun akciğerlerimize taşınan havanın ilk geçtiği noktadır ve bu geçişteki sorunlar kişinin tüm organlarını etkileyebilecek öneme sahiptir. Normal şartlarda her iki burun deliğinden giren hava her iki bronşa trekea adını verdiğimiz soluk borusu yolu ile bağlanır ve sağ burun deliğinden giren hava büyük oranda sağ akciğerimize, sol burun deliğinden giren hava ise büyük oranda sol akciğere gider.

Bu anatomik bilgilerden yola çıkarak burun tıkanıklığınız zamanla akciğer ve kalp gibi organlarınızın çalışmasını etkileyecektir.

Karın Germe Ameliyatı

Karın Germe Ameliyatı

Karın bölgesi şikayetleri kişiden kişiye değişkenlik gösterir. Bu şikayetlerin büyük kısmı doğum sonrası ya da aşırı kilo vermeye bağlı olarak oluşan kas zayıflamaları ve yerleşmiş inatçı yağ dokusuyla birlikte cilt sarkmalarıdır. Bu tür durumlarda egzersiz ya da diyet yapmak sonuç vermeyecektir. Tam bu noktada estetik cerrahi devreye girer.

Uygulanabilecek ameliyat üç tiptedir.
1) Karın germe (Abdominoplasty)
2) Mini Karın germe ( Mini abdominoplasty )
3) Karın Liposuction

Popo Estetiği Önceleri en çok Güney Amerikada uygulandığı için bu ismi almıştır. Ancak günümüzde Türkiye’de sıklıkla uygulanan hale gelmiştir.

DETAYLI BİLGİ AL