Vajinaplasti – Vajinal Estetik – Vajinal Gençleştirme

Vajina girişi iç dudaklar tarafından örtülmektedir. Uzunluğu ve genişliği kişiler arasında değişkenlik gösterebilen tüp şeklinde , esneme ve kasılma özellikleri mevcut son derece özel bir dokuya sahip genital yapıdır.

En önemli özelliği cinsel birleşmeyi sağlamak ve normal doğum eylemi sırasında anatomik ve fizyolojik özelliklerini değiştirerek doğum kanalı olarak görev yapmaktadır.

Vajinaplasti ameliyatı kimlere uygulanır?
Normal doğum esnasında vajen esneyip genişler, bebeğin kafası geçerken vajina duvarında yırtıklar oluşabilmektedir. Zorlu doğumlar tekrarlayan doğumlar sonrası vajina elastik yapısının kalıcı olarak bozulması söz konusu olabilir. Bu durumda ilişki sırasında karşılıklı zevk alamama gibi sonuçlara sebep olabilir.
Ya da bazı durumlarda vajina doğum yapmadan da elastik yapılarını kaybedebilir.

Vajinaplasti ameliyatı ağrılımıdır?
Vajinaplasty , genel anestezi altında yaklaşık 1 saat kadar süren bir ameliyattır. Bu ameliyat sırasında esnekliğini kaybetmiş vajina duvarı sıkılaştırılıp ,daraltılabilir. Aynı zamanda ihtiyaç durumunda vajina girişide daraltılabilir. Ameliyat sonrası rutin ağrı kesiciler kullanılarak ağrı kontrolü yapılır. Ameliyat sonrası 3-4 saat gözlem altında tutulduktan sonra taburcu edilebilirsiniz.

Vajinaplasti sonrası cinsel ilişkiye ne zaman izin verilir?
Vajinal mukoza genel olarak hızlı iyileşme özelliğine sahiptir.Ancak yinede doktor kontrolü olduktan sonra ortalama 3. Hafta gibi bir zamanda cinsel ilişki başlayabilir.


Mare Clinic ONLİNE DANIŞMA FORMU

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

op.dr Asu Deniz Burhanoğlu kimdir?

op.dr Asu Deniz Burhanoğlu kimdir?

Estetik Cerrahi uzmanlığının Avrupa denkliği olan ve  UEMS (Union Européenne de Médecins Spécialistes) kuruluşu olan EBOPRAS sertifikasını 2008 yılında Brüksel’de yapılan yazılı sınavı, 2009 yılında Almanya-Aachen’da yapılan uygulamalı sınavı başarı ile geçerek almaya hak kazandım. EBOPRAS sertifikası alan sınırlı sayıda Türk cerrahlardan biri olup 2009 yılından bu yana EBOPRAS FELLOWU unvanını taşımaktayım.

2011 yılında Özel Mecidiyeköy Çevre Hastanesi Estetik Cerrahi biriminde çalışmaya başladım. 2014 yılında Etiler’de Mare Estetik Kliniği’ni kurdum.

Göğüs büyütme estetiği

Göğüs büyütme estetiği

Meme Protezleri
Günümüzde estetik cerrahi ve silikon teknolojilerindeki başarılı gelişmeler sayesinde daha doğal görüntüleri elde etmek artık mümkün. Aklınızı karıştıran ve kendinizi kötü hissetmenize neden olan küçük göğüsleri , destekli çamaşırlarla yada başka malzemelerle büyütme ihtiyacınız, sadece 1 saat süren kısa bir ameliyat sonrasında bütün bunları ortadan kaldırabilmektedir.

Meme büyütme, günümüzde artık en sık uygulanan estetik ameliyatlar içinde yer almaya başlamıştır.

Burun Estetiği Rinoplasti

Burun Estetiği Rinoplasti

Bir diğer yandan burun akciğerlerimize taşınan havanın ilk geçtiği noktadır ve bu geçişteki sorunlar kişinin tüm organlarını etkileyebilecek öneme sahiptir. Normal şartlarda her iki burun deliğinden giren hava her iki bronşa trekea adını verdiğimiz soluk borusu yolu ile bağlanır ve sağ burun deliğinden giren hava büyük oranda sağ akciğerimize, sol burun deliğinden giren hava ise büyük oranda sol akciğere gider.

Bu anatomik bilgilerden yola çıkarak burun tıkanıklığınız zamanla akciğer ve kalp gibi organlarınızın çalışmasını etkileyecektir.

Karın Germe Ameliyatı

Karın Germe Ameliyatı

Karın bölgesi şikayetleri kişiden kişiye değişkenlik gösterir. Bu şikayetlerin büyük kısmı doğum sonrası ya da aşırı kilo vermeye bağlı olarak oluşan kas zayıflamaları ve yerleşmiş inatçı yağ dokusuyla birlikte cilt sarkmalarıdır. Bu tür durumlarda egzersiz ya da diyet yapmak sonuç vermeyecektir. Tam bu noktada estetik cerrahi devreye girer.

Uygulanabilecek ameliyat üç tiptedir.
1) Karın germe (Abdominoplasty)
2) Mini Karın germe ( Mini abdominoplasty )
3) Karın Liposuction

Popo Estetiği Önceleri en çok Güney Amerikada uygulandığı için bu ismi almıştır. Ancak günümüzde Türkiye’de sıklıkla uygulanan hale gelmiştir.

DETAYLI BİLGİ AL