Popo Estetiği

İdeal popo şekline kavuşmak günümüzde artık hayal değildir. Çeşitli yöntemlerle güzel bir popoya sahip olabilirsiniz. Bu yöntemler; popo protezi(silicon implant), yağ enjeksiyonu, liposuction ile şekillendirme ve popo kaldırmadır.

Popo Protezi (Butt implant – Buttock Augmentation)
Poponun görüntüsünün küçük olduğu durumlarda uygulanır.İki popo arasındaki kıvrımdan yaklaşık 3 cm’lik gizlenebilir bir kesiyle girilerek,kas dokularının arasına planlanan bölgeye yerleştirilir. Ameliyat süresi ortalama 1-1,5 saat civarındadır. Ameliyat sonrası sırtüstü yatabilirsiniz. Ancak 2 ya da 3 gün oturma sonrasında ağrı hissedebilirsiniz. Bu dönemde yürümek oturmaya gore daha kolay gelecektir.

Popo Protezi sonrası dikkat etmeniz gerekenler;
İlk günlerde oturup kalkma sırasında acele ve hızlı hareket etmeyin ,gerekirse birinden yardım isteyin.
Dikişler kendiliğinden eriyen yapıdadır. 10 gün civarında iyileşmiş olur. İzler zaman içerisinde popo arasına gizlenecek belirsiz hal alacaktır.Ameliyattan sonraki hayattınızda kalçadan yapılacak tüm enjeksiyonlarda sağlık personeli bununla ilgili uyarılmalıdır.

Popo Protezi tipleri nelerdir ?
Popo protezleri farkli tiplerdedir.Anatomik ve yuvarlak olarak ayrılırlar. Farklıı vucut tipleri için farklı hacimlerde (cc) protezler mevcuttur.Aralıkları 150- 480 cc civarındadır.
Ameliyat öncesi detaylı bir muayene sonrası kullanılacak protez belirlenir.Cerrahi yöntemle hastane koşullarında uygulanır.
Gerekirse aynı seansa popoya yağ enjeksiyonuda ilave edilir.

Popoya Yağ enjeksiyonu;
Özellikle basen bel ve karın bölgelerindeki fazla yağ dokusunun liposuction ile alınıp ihtiyaç duyulan popo bölgesine enjekte edilmesidir.Bu fazla yağ dokusu popo bölgesinde mevcut, ve asimetrik görüntüler oluşturuyorsa popoya yapılan liposuction ile sonrasında yine yağ enjeksiyonu yöntemiyle bölgenin düzeltilmesinin sağlanmasıdır.

Uygulanan yağ enjeksiyonunun bir kısmının 6 ay 1 yıl içerisinde periyotta erimesiyle 2. seans uygulaması ihtiyaç duyulabilir.


Mare Clinic ONLİNE DANIŞMA FORMU

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

op.dr Asu Deniz Burhanoğlu kimdir?

op.dr Asu Deniz Burhanoğlu kimdir?

Estetik Cerrahi uzmanlığının Avrupa denkliği olan ve  UEMS (Union Européenne de Médecins Spécialistes) kuruluşu olan EBOPRAS sertifikasını 2008 yılında Brüksel’de yapılan yazılı sınavı, 2009 yılında Almanya-Aachen’da yapılan uygulamalı sınavı başarı ile geçerek almaya hak kazandım. EBOPRAS sertifikası alan sınırlı sayıda Türk cerrahlardan biri olup 2009 yılından bu yana EBOPRAS FELLOWU unvanını taşımaktayım.

2011 yılında Özel Mecidiyeköy Çevre Hastanesi Estetik Cerrahi biriminde çalışmaya başladım. 2014 yılında Etiler’de Mare Estetik Kliniği’ni kurdum.

Göğüs büyütme estetiği

Göğüs büyütme estetiği

Meme Protezleri
Günümüzde estetik cerrahi ve silikon teknolojilerindeki başarılı gelişmeler sayesinde daha doğal görüntüleri elde etmek artık mümkün. Aklınızı karıştıran ve kendinizi kötü hissetmenize neden olan küçük göğüsleri , destekli çamaşırlarla yada başka malzemelerle büyütme ihtiyacınız, sadece 1 saat süren kısa bir ameliyat sonrasında bütün bunları ortadan kaldırabilmektedir.

Meme büyütme, günümüzde artık en sık uygulanan estetik ameliyatlar içinde yer almaya başlamıştır.

Burun Estetiği Rinoplasti

Burun Estetiği Rinoplasti

Bir diğer yandan burun akciğerlerimize taşınan havanın ilk geçtiği noktadır ve bu geçişteki sorunlar kişinin tüm organlarını etkileyebilecek öneme sahiptir. Normal şartlarda her iki burun deliğinden giren hava her iki bronşa trekea adını verdiğimiz soluk borusu yolu ile bağlanır ve sağ burun deliğinden giren hava büyük oranda sağ akciğerimize, sol burun deliğinden giren hava ise büyük oranda sol akciğere gider.

Bu anatomik bilgilerden yola çıkarak burun tıkanıklığınız zamanla akciğer ve kalp gibi organlarınızın çalışmasını etkileyecektir.

Karın Germe Ameliyatı

Karın Germe Ameliyatı

Karın bölgesi şikayetleri kişiden kişiye değişkenlik gösterir. Bu şikayetlerin büyük kısmı doğum sonrası ya da aşırı kilo vermeye bağlı olarak oluşan kas zayıflamaları ve yerleşmiş inatçı yağ dokusuyla birlikte cilt sarkmalarıdır. Bu tür durumlarda egzersiz ya da diyet yapmak sonuç vermeyecektir. Tam bu noktada estetik cerrahi devreye girer.

Uygulanabilecek ameliyat üç tiptedir.
1) Karın germe (Abdominoplasty)
2) Mini Karın germe ( Mini abdominoplasty )
3) Karın Liposuction

Popo Estetiği Önceleri en çok Güney Amerikada uygulandığı için bu ismi almıştır. Ancak günümüzde Türkiye’de sıklıkla uygulanan hale gelmiştir.

DETAYLI BİLGİ AL