Meme Küçültme

Meme küçültme ameliyatı aslında estetik cerrahinin hem estetik hemde fonksiyonel özellikler içeren ameliyatlarından biridir..Çünkü iri gögüs kadında zamanla omuz,bel,boyun ve sırt ağrısı, gögüs altlarında pişikler ve yaralara yol açabilir,ve bu şikayetler ile hastalarcoğunlukla fizik tedavi ve beyin cerrahisi hekimlerinin kapılarını aşındırırlar.
Ağırlık arttıkça meme başlarına sarkma problemi ekleneceği için bu hastalarda ağırlığa bağlı fiziksel sorunların yanında görüntüye bağlı psikolojik yakınmalarda gündeme gelecektir.

Meme küçültme ameliyatına nasıl karar verilir?
Öncelikle bir plastic cerrahi uzmanı tarafından ayrıntılı muayene olmalısınız.Meme ölçüleri, meme başı sarlıklık derecesi , iri memelerin omuzlarda ve göğüs altında yapmış olduğu deformiteler incelenerek göğüsteki büyüklük derecesine göre hekiminiz size en uygun olan ameliyat tekniği ve gerekli tüm detaylar hakkında bilği verecektir.

Meme küçültme Ameliyatı
Ameliyat hastane ortamında çoğunlukla genel anestezi yaklaşık 2 -3 saat civarında sürer.Ameliyat sonrasında ağrı minimaldir, 3 – 4 gün ev istirahati sonrası normal günlük hayatınıza dönebilirsiniz. Kullanılan tekniğe ve küçültülen miktara bağlı olarak ameliyat bitiminde içeride kanların birikmesini önlemek amacıyla diren konulabilir. Bu direnler yaklaşık 7-8 saat sonra çıkartılabilir. Eve sporcu sütyeni giydirilmiş olarak taburcu edilirsiniz. 3 – 7 günlerde kontrolleriniz gerçekleşir.

Meme küçültme ameliyatı süt kanallarını etkiler mi?
Emzirme olayı meme boyutu ya da şekilden bağımsızdır. Beyin ve meme arasında gerçekleşen bir reaksiyonlar zinciri tarafından süt salgılanması gerçekleşir.Teknik olarak meme küçültme ameliyatının emzirmeyi etkileyeceği bilinsede pratik durumda her zaman böyle olmayabilir. Bir takım ameliyat teknikleri süt kanallarına daha minimal zarar vererek gerçekleştirilmektedir. Burada hekiminizle birlikte en uygun karara varabilirsiniz.

Ameliyat sonrası izler nasıldır?
Meme küçültme ameliyatı sonrsaı izler ters T adını verdiğimiz şekilde yada lolipop şeklinde olabilir.Burada nasıl GÖRSEL EKLENECEK T kalacağı düzgün bir cerrahiye ve yara iyileşmesine bağlıdır.Büyük bir çoğunlukla bu izler 6 ay 1 yıl içerisinde kişiyi rahatsız etmeyecek şelke gelecektir.

Doğum sonrası ne zaman meme küçültme ameliyatı yapılabilir?
Emzirme bittikten en az 3-6 ay sonra meme şekli oturacaktır.Meme şekli belli olmadan yapılacak operasyon sonuçları tatmin edilemez olduğundan emzirme sonlandıktan sonra ameliyat önermekteyiz.


Mare Clinic ONLİNE DANIŞMA FORMU

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

op.dr Asu Deniz Burhanoğlu kimdir?

op.dr Asu Deniz Burhanoğlu kimdir?

Estetik Cerrahi uzmanlığının Avrupa denkliği olan ve  UEMS (Union Européenne de Médecins Spécialistes) kuruluşu olan EBOPRAS sertifikasını 2008 yılında Brüksel’de yapılan yazılı sınavı, 2009 yılında Almanya-Aachen’da yapılan uygulamalı sınavı başarı ile geçerek almaya hak kazandım. EBOPRAS sertifikası alan sınırlı sayıda Türk cerrahlardan biri olup 2009 yılından bu yana EBOPRAS FELLOWU unvanını taşımaktayım.

2011 yılında Özel Mecidiyeköy Çevre Hastanesi Estetik Cerrahi biriminde çalışmaya başladım. 2014 yılında Etiler’de Mare Estetik Kliniği’ni kurdum.

Göğüs büyütme estetiği

Göğüs büyütme estetiği

Meme Protezleri
Günümüzde estetik cerrahi ve silikon teknolojilerindeki başarılı gelişmeler sayesinde daha doğal görüntüleri elde etmek artık mümkün. Aklınızı karıştıran ve kendinizi kötü hissetmenize neden olan küçük göğüsleri , destekli çamaşırlarla yada başka malzemelerle büyütme ihtiyacınız, sadece 1 saat süren kısa bir ameliyat sonrasında bütün bunları ortadan kaldırabilmektedir.

Meme büyütme, günümüzde artık en sık uygulanan estetik ameliyatlar içinde yer almaya başlamıştır.

Burun Estetiği Rinoplasti

Burun Estetiği Rinoplasti

Bir diğer yandan burun akciğerlerimize taşınan havanın ilk geçtiği noktadır ve bu geçişteki sorunlar kişinin tüm organlarını etkileyebilecek öneme sahiptir. Normal şartlarda her iki burun deliğinden giren hava her iki bronşa trekea adını verdiğimiz soluk borusu yolu ile bağlanır ve sağ burun deliğinden giren hava büyük oranda sağ akciğerimize, sol burun deliğinden giren hava ise büyük oranda sol akciğere gider.

Bu anatomik bilgilerden yola çıkarak burun tıkanıklığınız zamanla akciğer ve kalp gibi organlarınızın çalışmasını etkileyecektir.

Karın Germe Ameliyatı

Karın Germe Ameliyatı

Karın bölgesi şikayetleri kişiden kişiye değişkenlik gösterir. Bu şikayetlerin büyük kısmı doğum sonrası ya da aşırı kilo vermeye bağlı olarak oluşan kas zayıflamaları ve yerleşmiş inatçı yağ dokusuyla birlikte cilt sarkmalarıdır. Bu tür durumlarda egzersiz ya da diyet yapmak sonuç vermeyecektir. Tam bu noktada estetik cerrahi devreye girer.

Uygulanabilecek ameliyat üç tiptedir.
1) Karın germe (Abdominoplasty)
2) Mini Karın germe ( Mini abdominoplasty )
3) Karın Liposuction

Popo Estetiği Önceleri en çok Güney Amerikada uygulandığı için bu ismi almıştır. Ancak günümüzde Türkiye’de sıklıkla uygulanan hale gelmiştir.

DETAYLI BİLGİ AL