Meme Büyütme

Meme protezi
Günümüzde estetik cerrahi ve silikon teknolojilerindeki başarılı gelişmeler sayesinde daha doğal görüntüleri elde etmek artık mümkün. Aklınızı karıştıran ve kendinizi kötü hissetmenize neden olan küçük göğüsleri , destekli çamaşırlarla yada başka malzemelerle büyütme ihtiyacınız, sadece 1 saat süren kısa bir ameliyat sonrasında bütün bunları ortadan kaldırabilmektedir. Meme büyütme, günümüzde artık en sık uygulanan estetik ameliyatlar içinde yer almaya başlamıştır.

Kişiye Özel Silikon İmplant Seçimi
Bu seçimde hekiminize güvenebilirsiniz. İnternet sayfalarında okuduğunuz markalar ve bilinçsiz olarak seçilen modellerin size uygunluğu hakkında lütfen direnmeyiniz. Bu teknolojiyi sizler adına biz estetik cerrahlar yakınen takip etmekteyiz. Sizin bedeninize en uygun ve en natürel duracak olan implant şeçimi yapılacaktır. Operasyon öncesi vücut yapısının detaylı olarak analizi sonucunda kişiye en uygun silikon ve operasyon tekniğine karar verilerek gerçekleşir. Silikonlar kendi içlerinde boyut ve biçimlerine göre farklılıklar gösterir. Örneğin damla veya yuvarlak şekilli, pürtüklü (textured) veya düz (smooth) yüzeyli olabilir. Farklı hacimlerde ve farklı profil yükseklilerinde de olabilirler. Hangi kişiye hangi implantın kullanılacağına karar vermek için ameliyat öncesi detaylı bir muayene yapılmalıdır. Bu muayene sırasında kişinin tüm vücut ölçüleri bir bütün olarak değerlendirilir. Omuz genişliği, kalça genişliği gibi birçok faktör implant seçiminde belirleyici faktörler olacaktır.

Silikon implant, Meme protezi nereye yerleştirilir?
Göğüse silikon implant 3 farklı bölgeden yerleştirilebilir. Meme altı kıvrımı, meme başı halkası veya kol altından yerleştirilebilir. Burada hasta ve hekim ameliyat öncesi en uygun bölgenin hangisi olacağına karşılıklı konuşarak karar verecektir.
Silikonun yerleştirildiği bölge açısından ise meme dokusunun altı, kas dokusunun altı ve ikili plan (dual plane) olmak üzere 3’e ayrılabilir. Meme protezinin hangi plana yerleştirileceği kişinin mevcut göğüs yapısına, meme cildinin özelliklerine, memedeki sarkıklık derecesine göre değerlendirilerek uygulanır.

Göğüs büyütme ameliyatı ve sonrası
Ameliyat , ameliyathane koşullarında, çoğu zaman genel anestezi altında yapılır. Ortalama 1 saat kadar sürer. Operasyon bitiminde size sporcu sütyeni giydirilmiş olarak odanıza dönersiniz. Kişi ameliyat sonrasında 5-6 saat dinlendirilip taburcu edilebilir. Operasyon sonrası 2-3 gün minimal ağrılar olacaktır. Fakat bu ağrılar hafif ağrı kesicilerle kontrol altına alındığında normal hayatınıza dönmenize engel kalmayacaktır


Mare Clinic ONLİNE DANIŞMA FORMU

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

op.dr Asu Deniz Burhanoğlu kimdir?

op.dr Asu Deniz Burhanoğlu kimdir?

Estetik Cerrahi uzmanlığının Avrupa denkliği olan ve  UEMS (Union Européenne de Médecins Spécialistes) kuruluşu olan EBOPRAS sertifikasını 2008 yılında Brüksel’de yapılan yazılı sınavı, 2009 yılında Almanya-Aachen’da yapılan uygulamalı sınavı başarı ile geçerek almaya hak kazandım. EBOPRAS sertifikası alan sınırlı sayıda Türk cerrahlardan biri olup 2009 yılından bu yana EBOPRAS FELLOWU unvanını taşımaktayım.

2011 yılında Özel Mecidiyeköy Çevre Hastanesi Estetik Cerrahi biriminde çalışmaya başladım. 2014 yılında Etiler’de Mare Estetik Kliniği’ni kurdum.

Göğüs büyütme estetiği

Göğüs büyütme estetiği

Meme Protezleri
Günümüzde estetik cerrahi ve silikon teknolojilerindeki başarılı gelişmeler sayesinde daha doğal görüntüleri elde etmek artık mümkün. Aklınızı karıştıran ve kendinizi kötü hissetmenize neden olan küçük göğüsleri , destekli çamaşırlarla yada başka malzemelerle büyütme ihtiyacınız, sadece 1 saat süren kısa bir ameliyat sonrasında bütün bunları ortadan kaldırabilmektedir.

Meme büyütme, günümüzde artık en sık uygulanan estetik ameliyatlar içinde yer almaya başlamıştır.

Burun Estetiği Rinoplasti

Burun Estetiği Rinoplasti

Bir diğer yandan burun akciğerlerimize taşınan havanın ilk geçtiği noktadır ve bu geçişteki sorunlar kişinin tüm organlarını etkileyebilecek öneme sahiptir. Normal şartlarda her iki burun deliğinden giren hava her iki bronşa trekea adını verdiğimiz soluk borusu yolu ile bağlanır ve sağ burun deliğinden giren hava büyük oranda sağ akciğerimize, sol burun deliğinden giren hava ise büyük oranda sol akciğere gider.

Bu anatomik bilgilerden yola çıkarak burun tıkanıklığınız zamanla akciğer ve kalp gibi organlarınızın çalışmasını etkileyecektir.

Karın Germe Ameliyatı

Karın Germe Ameliyatı

Karın bölgesi şikayetleri kişiden kişiye değişkenlik gösterir. Bu şikayetlerin büyük kısmı doğum sonrası ya da aşırı kilo vermeye bağlı olarak oluşan kas zayıflamaları ve yerleşmiş inatçı yağ dokusuyla birlikte cilt sarkmalarıdır. Bu tür durumlarda egzersiz ya da diyet yapmak sonuç vermeyecektir. Tam bu noktada estetik cerrahi devreye girer.

Uygulanabilecek ameliyat üç tiptedir.
1) Karın germe (Abdominoplasty)
2) Mini Karın germe ( Mini abdominoplasty )
3) Karın Liposuction

Popo Estetiği Önceleri en çok Güney Amerikada uygulandığı için bu ismi almıştır. Ancak günümüzde Türkiye’de sıklıkla uygulanan hale gelmiştir.

DETAYLI BİLGİ AL