Liposuction Hakkında

Liposuction – Liposhaping – Bodyshaping – Liposculpturing – Body Sculpturing – Bodycontouring gibi çeşitli isimler de verilen bu işlem kabaca yağ emme (lipo-yağ – suction-emme ) anlamına gelir.
Vucüdun istenmeyen bölgelerinden yağ alınıp vucudu istenilen şekle sokma yöntemidir.

Liposuction yöntemleri
Günümüzde bu konu ile ilgili birçok farklı yeni teknik geliştirilmiştir.Bunlar arasında,
Vaser Hi-Def
Laser
Power assisted liposuction
Body Tite gibi yöntemler sayılabilir.
Tüm yöntemler aslında aynı temele dayanır.Hedef vucüt oranını normale yaklaştırmaktır.Liposuction bir kilo verme yöntemi olmayıp esasında bir vucut şekillendirme yöntemidir.
Geçmiş yıllarda sıvı verilmeden yapılan kuru teknik yerini turıngcent liposuctiona bırakmıştır.Burada amaç liposuction öncesi alınacak yağ miktarına gore hazırlanan sıvının bölgeye enjekte edilmesidir.Böylece kan damarları büzüşerek daha az kan baybı ,daha fazla yağ alımı sağlamış olur.Aynı zamanda bu sıvıdaki local anestezik maddeler sayesinde de işlem sonrası ağrı önemli ölçüde azalmış olur.

Liposuction ameliyatı nasıl yapılır?
Bahsettiğimiz tüm yöntemlere özetle uygun bölgelerden 3-4 mm’lik kesiler yardımı ile özel kanüller yerleştirerek yapılır.Sıvı verme işleminden sonra tercih edilen yönteme göre değişen vakum aracılı bir system ile yağlar vucüt dışına alınmış olur.Gerekirse bu yağlar enjeksiyon amacıyla kullanılabilir.
Uygulama yapılacak bölgeye göre operasyon ortalama 1-3 saat civarı sürer.Ameliyta sonrası 5 – 6 saat istirahatten sonra evinizde istirahat etmek üzere gidebilirsiniz. 3. günde banyo yapmanıza izin verilecektir. Ortalama 4 – 6 hafta süreyle korse giymeniz önerilecektir.

Liposuction sonrası iyileşme süreci nasıldır? Nelere dikkat etmek gerekir?
Genel olarak liposuction işlemleri sonrası aktif bir yaşantı önermekteyiz.
6 hafta liposuction uygulanan bölgelerde sertlikler hissedilir.Bunlar ödemlerin varlığı anlamına gelir.
İşlem esnasında parçalanan yağların büyük yoğunluğu vakum ile vucüt dışına alınsada bir kısmıda sıvı ile birlikte lenf damarları ile uzaklaştırılmaya çalışılır.Bu 6 haftalık dönem bu süreye denk gelir.Bedenimiz bu aşamada bir dizi iyileşme sürecinden geçer ve ödemler bu süreçte azalmaya başlar.

Süre içeriisnde ne kadar bol sıvı alınır ve hareketli bir yaşam geçirilirse bu süreç lehinize işler. 1 hafta sonunda spor yapmaya başlamanızda herhangi bir sakınca yoktur.Tam tersine vucüdunuzun daha hızlı forma girmesine destek olur.

Liposuction ağrılı mıdır?
İşlem öncesi yağ alınacak bölgelere verilen sıvıların içindeki local anestezik ilaçlar sayesinde operasyon sonrasının daha ağrısız geçirmeyi sağlar,sonraki 1- 3 günlük dönemde ise basit ağrı kesiciler ile control altına alınabilecek tarzda ağrılar olabilir.


Mare Clinic ONLİNE DANIŞMA FORMU

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

op.dr Asu Deniz Burhanoğlu kimdir?

op.dr Asu Deniz Burhanoğlu kimdir?

Estetik Cerrahi uzmanlığının Avrupa denkliği olan ve  UEMS (Union Européenne de Médecins Spécialistes) kuruluşu olan EBOPRAS sertifikasını 2008 yılında Brüksel’de yapılan yazılı sınavı, 2009 yılında Almanya-Aachen’da yapılan uygulamalı sınavı başarı ile geçerek almaya hak kazandım. EBOPRAS sertifikası alan sınırlı sayıda Türk cerrahlardan biri olup 2009 yılından bu yana EBOPRAS FELLOWU unvanını taşımaktayım.

2011 yılında Özel Mecidiyeköy Çevre Hastanesi Estetik Cerrahi biriminde çalışmaya başladım. 2014 yılında Etiler’de Mare Estetik Kliniği’ni kurdum.

Göğüs büyütme estetiği

Göğüs büyütme estetiği

Meme Protezleri
Günümüzde estetik cerrahi ve silikon teknolojilerindeki başarılı gelişmeler sayesinde daha doğal görüntüleri elde etmek artık mümkün. Aklınızı karıştıran ve kendinizi kötü hissetmenize neden olan küçük göğüsleri , destekli çamaşırlarla yada başka malzemelerle büyütme ihtiyacınız, sadece 1 saat süren kısa bir ameliyat sonrasında bütün bunları ortadan kaldırabilmektedir.

Meme büyütme, günümüzde artık en sık uygulanan estetik ameliyatlar içinde yer almaya başlamıştır.

Burun Estetiği Rinoplasti

Burun Estetiği Rinoplasti

Bir diğer yandan burun akciğerlerimize taşınan havanın ilk geçtiği noktadır ve bu geçişteki sorunlar kişinin tüm organlarını etkileyebilecek öneme sahiptir. Normal şartlarda her iki burun deliğinden giren hava her iki bronşa trekea adını verdiğimiz soluk borusu yolu ile bağlanır ve sağ burun deliğinden giren hava büyük oranda sağ akciğerimize, sol burun deliğinden giren hava ise büyük oranda sol akciğere gider.

Bu anatomik bilgilerden yola çıkarak burun tıkanıklığınız zamanla akciğer ve kalp gibi organlarınızın çalışmasını etkileyecektir.

Karın Germe Ameliyatı

Karın Germe Ameliyatı

Karın bölgesi şikayetleri kişiden kişiye değişkenlik gösterir. Bu şikayetlerin büyük kısmı doğum sonrası ya da aşırı kilo vermeye bağlı olarak oluşan kas zayıflamaları ve yerleşmiş inatçı yağ dokusuyla birlikte cilt sarkmalarıdır. Bu tür durumlarda egzersiz ya da diyet yapmak sonuç vermeyecektir. Tam bu noktada estetik cerrahi devreye girer.

Uygulanabilecek ameliyat üç tiptedir.
1) Karın germe (Abdominoplasty)
2) Mini Karın germe ( Mini abdominoplasty )
3) Karın Liposuction

Popo Estetiği Önceleri en çok Güney Amerikada uygulandığı için bu ismi almıştır. Ancak günümüzde Türkiye’de sıklıkla uygulanan hale gelmiştir.

DETAYLI BİLGİ AL