Jinekomasti

Erkekte meme dokusunun normalden daha fazla belirginleşmesine jinekomasti adını vermekteyiz.Ergenlik çağında fizyolojik olarak gelişen bu durum ergenlik sonrası normal koşullarda geriler.Ancak gerilemediği durumlarda jinekomasti ortaya çıkmış olur.Bu durum sıklıkla ergenlik çağı ve sonrası erkek için topluluk ve sosyal duruşunda sıkıntılar yaşatabilir.Psikolojik yansımaları dar thsırt giymek, denize girmek ve spor yapmak sorun haline gelmeye başlar.

Jinekomastinin gerilememesi ve varsa oluşturduğu psikolojik rahatsızlıklar sebebiyle hasta için tedavi süreci başlatılması en doğrusu olacaktır.
Jinekomasti oluşumunun, gerilememesinin başlıca sebepleri olarak hormonlar, kaslar, ilaçlar ve beslenmeyi sayabiliriz.

Jinekomastide tedaviye yön veren sınıflar dikkate alınarak,

-Evre 1: Küçük büyüme deri fazlası yok
-Evre 2a:Orta büyüme deri fazlası yok
-Evre 2b:Orta büyüme deri fazlası var
-Evre 3: Belirgin büyüme deri fazlası var
-Evre 1 ve 2’de sıklıkla liposuction yöntemi ile jinekomasti tedavi edilir,ancak evre 3’te deri fazlası cerrahi yöntemle çıkartmak gerekebilir. Bu durumda en uygun kararı plastik cerrahınız cilt karakterinizi ve jinekomasti dokunuzu muayene ederek gerekirse ultrason incelemesi yapılarak karar vermektedir.

Vaser liposuction yada klasik liposuction yöntemi ile 30- 45 dakika süren bir işlemle jinekomasti vakalarının büyük çoğunluğu tedavi edilebilir.Deri ve meme dokusu fazlasının çıkarıldığı durumlarda ameliyat öncesi çizimlerde çıkarılacak bölge işaretlenir.Kesi sıklıkla meme başı etrafında ve buradan aşağı gövdeye doğru uzanan çizgi şeklinde olacaktır.Ortalama 1 -2 saat civarı sürecek bir ameliyattır.


Mare Clinic ONLİNE DANIŞMA FORMU

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

op.dr Asu Deniz Burhanoğlu kimdir?

op.dr Asu Deniz Burhanoğlu kimdir?

Estetik Cerrahi uzmanlığının Avrupa denkliği olan ve  UEMS (Union Européenne de Médecins Spécialistes) kuruluşu olan EBOPRAS sertifikasını 2008 yılında Brüksel’de yapılan yazılı sınavı, 2009 yılında Almanya-Aachen’da yapılan uygulamalı sınavı başarı ile geçerek almaya hak kazandım. EBOPRAS sertifikası alan sınırlı sayıda Türk cerrahlardan biri olup 2009 yılından bu yana EBOPRAS FELLOWU unvanını taşımaktayım.

2011 yılında Özel Mecidiyeköy Çevre Hastanesi Estetik Cerrahi biriminde çalışmaya başladım. 2014 yılında Etiler’de Mare Estetik Kliniği’ni kurdum.

Göğüs büyütme estetiği

Göğüs büyütme estetiği

Meme Protezleri
Günümüzde estetik cerrahi ve silikon teknolojilerindeki başarılı gelişmeler sayesinde daha doğal görüntüleri elde etmek artık mümkün. Aklınızı karıştıran ve kendinizi kötü hissetmenize neden olan küçük göğüsleri , destekli çamaşırlarla yada başka malzemelerle büyütme ihtiyacınız, sadece 1 saat süren kısa bir ameliyat sonrasında bütün bunları ortadan kaldırabilmektedir.

Meme büyütme, günümüzde artık en sık uygulanan estetik ameliyatlar içinde yer almaya başlamıştır.

Burun Estetiği Rinoplasti

Burun Estetiği Rinoplasti

Bir diğer yandan burun akciğerlerimize taşınan havanın ilk geçtiği noktadır ve bu geçişteki sorunlar kişinin tüm organlarını etkileyebilecek öneme sahiptir. Normal şartlarda her iki burun deliğinden giren hava her iki bronşa trekea adını verdiğimiz soluk borusu yolu ile bağlanır ve sağ burun deliğinden giren hava büyük oranda sağ akciğerimize, sol burun deliğinden giren hava ise büyük oranda sol akciğere gider.

Bu anatomik bilgilerden yola çıkarak burun tıkanıklığınız zamanla akciğer ve kalp gibi organlarınızın çalışmasını etkileyecektir.

Karın Germe Ameliyatı

Karın Germe Ameliyatı

Karın bölgesi şikayetleri kişiden kişiye değişkenlik gösterir. Bu şikayetlerin büyük kısmı doğum sonrası ya da aşırı kilo vermeye bağlı olarak oluşan kas zayıflamaları ve yerleşmiş inatçı yağ dokusuyla birlikte cilt sarkmalarıdır. Bu tür durumlarda egzersiz ya da diyet yapmak sonuç vermeyecektir. Tam bu noktada estetik cerrahi devreye girer.

Uygulanabilecek ameliyat üç tiptedir.
1) Karın germe (Abdominoplasty)
2) Mini Karın germe ( Mini abdominoplasty )
3) Karın Liposuction

Popo Estetiği Önceleri en çok Güney Amerikada uygulandığı için bu ismi almıştır. Ancak günümüzde Türkiye’de sıklıkla uygulanan hale gelmiştir.

DETAYLI BİLGİ AL