Göz Kapağı Estetiği

Zamanla ve yer çekimi etkisiyle cildin elastikiyetini kaybetmesi sonucu üst ve alt göz kapaklarında, her ikisinde birden ya da tek başına sarkmalar torbalanmalar ortaya çıkmaktadır. Sonuçta kişide yorgun ve yaşlanmış bir yüz ifadesi meydana gelir. Gözler insan ilişkilerinde en önemli araçtır ve bu nedenledir ki en ufak bir ifade değişikliği kişinin sosyal ve iş yaşantısını her anlamda etkileyecektir.

Üst Göz Kapağı Estetiği:
Göz kapağı ameliyatları lokal anestezi, sedasyon ya da genel anestezi altında yapılabilir. Ameliyat sonrası hastanede kalmaya gerek yoktur. Üst göz kapağı ameliyatı ortalama 30-45 dakika sürer. Deri ve yağ fazlalıklarının çıkarılması işlemi gerçekleştirilir. Ameliyat kesisi göz kapağının doğal kıvrımı üzerinden gerçekleştirilir, dolayısıyla kesi izleri bu bölgede gizlenecektir. Ameliyat sonrası 3-4 gün süren şişlikler ve morluklar olacaktır. Bu sürenin sonunda kişi tamamen normal yaşantısına dönebilecektir.

Alt Göz Kapağı Estetiği:
Alt göz kapağı estetiği ortalama 1-1,5 kadar sürer. Mevcut olan probleme göre deri fazlasının çıkartılması, gerginleştirilmesi ya da yağ torbalarının alınması işlemleri gerçekleştirilebilir. Alt göz kapağı problemlerine ilerleyen yaşlarla birlikte sıklıkla orta yüz sarkmaları da eşlik etmektedir. Bu ameliyatla “mid face lift” (orta yüz germe ameliyatı) genellikle kombine edilir. Bu durumda aynı zamanda orta yüz bölgesinde de gençleştirme işlemi gerçekleştirilmiş olur.

Ameliyat kesisi kirpiklerin dibinden ya da göz kapağının içinden (transkonjuktival) yapılır. İyileşme süresi 1 hafta kadardır. Bu süre içinde şişlik ve morluklar olacaktır. Bu dönemde size önereceğimiz kremler ve masajların sayesinde iyileşmede hızlanma olacaktır.


Mare Clinic ONLİNE DANIŞMA FORMU

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

op.dr Asu Deniz Burhanoğlu kimdir?

op.dr Asu Deniz Burhanoğlu kimdir?

Estetik Cerrahi uzmanlığının Avrupa denkliği olan ve  UEMS (Union Européenne de Médecins Spécialistes) kuruluşu olan EBOPRAS sertifikasını 2008 yılında Brüksel’de yapılan yazılı sınavı, 2009 yılında Almanya-Aachen’da yapılan uygulamalı sınavı başarı ile geçerek almaya hak kazandım. EBOPRAS sertifikası alan sınırlı sayıda Türk cerrahlardan biri olup 2009 yılından bu yana EBOPRAS FELLOWU unvanını taşımaktayım.

2011 yılında Özel Mecidiyeköy Çevre Hastanesi Estetik Cerrahi biriminde çalışmaya başladım. 2014 yılında Etiler’de Mare Estetik Kliniği’ni kurdum.

Göğüs büyütme estetiği

Göğüs büyütme estetiği

Meme Protezleri
Günümüzde estetik cerrahi ve silikon teknolojilerindeki başarılı gelişmeler sayesinde daha doğal görüntüleri elde etmek artık mümkün. Aklınızı karıştıran ve kendinizi kötü hissetmenize neden olan küçük göğüsleri , destekli çamaşırlarla yada başka malzemelerle büyütme ihtiyacınız, sadece 1 saat süren kısa bir ameliyat sonrasında bütün bunları ortadan kaldırabilmektedir.

Meme büyütme, günümüzde artık en sık uygulanan estetik ameliyatlar içinde yer almaya başlamıştır.

Burun Estetiği Rinoplasti

Burun Estetiği Rinoplasti

Bir diğer yandan burun akciğerlerimize taşınan havanın ilk geçtiği noktadır ve bu geçişteki sorunlar kişinin tüm organlarını etkileyebilecek öneme sahiptir. Normal şartlarda her iki burun deliğinden giren hava her iki bronşa trekea adını verdiğimiz soluk borusu yolu ile bağlanır ve sağ burun deliğinden giren hava büyük oranda sağ akciğerimize, sol burun deliğinden giren hava ise büyük oranda sol akciğere gider.

Bu anatomik bilgilerden yola çıkarak burun tıkanıklığınız zamanla akciğer ve kalp gibi organlarınızın çalışmasını etkileyecektir.

Karın Germe Ameliyatı

Karın Germe Ameliyatı

Karın bölgesi şikayetleri kişiden kişiye değişkenlik gösterir. Bu şikayetlerin büyük kısmı doğum sonrası ya da aşırı kilo vermeye bağlı olarak oluşan kas zayıflamaları ve yerleşmiş inatçı yağ dokusuyla birlikte cilt sarkmalarıdır. Bu tür durumlarda egzersiz ya da diyet yapmak sonuç vermeyecektir. Tam bu noktada estetik cerrahi devreye girer.

Uygulanabilecek ameliyat üç tiptedir.
1) Karın germe (Abdominoplasty)
2) Mini Karın germe ( Mini abdominoplasty )
3) Karın Liposuction

Popo Estetiği Önceleri en çok Güney Amerikada uygulandığı için bu ismi almıştır. Ancak günümüzde Türkiye’de sıklıkla uygulanan hale gelmiştir.

DETAYLI BİLGİ AL