SCARLET S ile Ameliyatsız Yüz Gençleştirme

Hücrelerimizde tembelliğe son: SCARLET S ile ameliyatsız yüz gençleştirme dönemi başlıyor

İlerleyen teknoloji günümüzde kendisini estetik cerrahi alanında da göstermeye başladı. Artık yanaklar sarkmadan, çizgiler derinleşmeden alabileceğimiz koruyucu önlemler sayesinde daha az zahmetli ve acısız yöntemler ile genç kalmamız mümkün. Nasıl mı? Bu yöntemi şuna benzetebiliriz: Yaş ile beraber cillteki kollajen lifleri biribirinden uzaklaşmaya başlar. Bir nevi araları açılır J . Fraksiyonel radyofrekans sistemi ile araları açılan kollajenler tekrar biraraya gelir J. Altın iğneler özel bir başlık yardımı ile acısız bir şekilde dermis ve epidermis tabakalarına ulaşır. Fraksiyonel mikroiğnecikler 0,1 mmlik aralıklar ile cilt yapısına uygun olarak kontrollü bir şekilde 3,5 mm ye kadar ulaşır.  Her farklı cilt yapısına göre ve cildimizin farklı bölgelerindeki değişen cilt kalınlığına göre adapte olma özelliği sayesinde 0.1 mm ile mükemmelliği yakalamak mümkün olur.

Scarlet S nasıl uygulanır?

İşlem son derece kolay uygulanır. Cildimize sürülen kremler sayesinde ağrısızdır. Yaklaşık 20 dakika kadar sürer. Uygulama sonrası eski yöntemlerin iğne izleri kalmaz, morarma veya kanama olmaz. Cildinizde 1-2 saat süren hafif bir pembelik ile normal günlük yaşantınıza dönebilirsiniz. 1’er ay arayla 3 seans uygulanır.  Herhangi bir yanetkisi olmayan uygulama yaz ya da kış yapılabiliyor.

Scarlet S hangi durumlarda uygulanır?

  • Ameliyatsız yüz germe
  • Cilt sıkılaştırma
  • Yüz kontürünün belirginleştirilmesi
  • İnce kırışıklıkların giderilmesi
  • Akne izlerinin tedavisi
  • Gözeneklerin sıkılaştırılması
  • Sivilce tedavisi

Hangi uygulamalar ile kombine edilebilir?

Scarlet S uygulaması vitamin, kök hücre ve prp tedavileri ile kombine edilebilir. Kombine yöntemler sayesinde yeni kollajen sentezi gerçekleşirken aynı zamanda da cildin ihtiyacı olan tüm vitaminler ve hücresel destek sağlanmış olur.

Özetle, eskilerde yüzdeki yaşlanmanın tek tedavisi olarak yüz germe ameliyatları ön planda idi. Ancak dünyadaki ve ülkemizdeki gelişen uygulamalar sayesinde çizgiler henüz oturmadan cildimizin kendi içten gelen potansiyelini canlı tutup doğal bir şekilde gençleşmeyi hedefliyoruz.


Mare Clinic ONLİNE DANIŞMA FORMU

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

op.dr Asu Deniz Burhanoğlu kimdir?

op.dr Asu Deniz Burhanoğlu kimdir?

Estetik Cerrahi uzmanlığının Avrupa denkliği olan ve  UEMS (Union Européenne de Médecins Spécialistes) kuruluşu olan EBOPRAS sertifikasını 2008 yılında Brüksel’de yapılan yazılı sınavı, 2009 yılında Almanya-Aachen’da yapılan uygulamalı sınavı başarı ile geçerek almaya hak kazandım. EBOPRAS sertifikası alan sınırlı sayıda Türk cerrahlardan biri olup 2009 yılından bu yana EBOPRAS FELLOWU unvanını taşımaktayım.

2011 yılında Özel Mecidiyeköy Çevre Hastanesi Estetik Cerrahi biriminde çalışmaya başladım. 2014 yılında Etiler’de Mare Estetik Kliniği’ni kurdum.

Göğüs büyütme estetiği

Göğüs büyütme estetiği

Meme Protezleri
Günümüzde estetik cerrahi ve silikon teknolojilerindeki başarılı gelişmeler sayesinde daha doğal görüntüleri elde etmek artık mümkün. Aklınızı karıştıran ve kendinizi kötü hissetmenize neden olan küçük göğüsleri , destekli çamaşırlarla yada başka malzemelerle büyütme ihtiyacınız, sadece 1 saat süren kısa bir ameliyat sonrasında bütün bunları ortadan kaldırabilmektedir.

Meme büyütme, günümüzde artık en sık uygulanan estetik ameliyatlar içinde yer almaya başlamıştır.

Burun Estetiği Rinoplasti

Burun Estetiği Rinoplasti

Bir diğer yandan burun akciğerlerimize taşınan havanın ilk geçtiği noktadır ve bu geçişteki sorunlar kişinin tüm organlarını etkileyebilecek öneme sahiptir. Normal şartlarda her iki burun deliğinden giren hava her iki bronşa trekea adını verdiğimiz soluk borusu yolu ile bağlanır ve sağ burun deliğinden giren hava büyük oranda sağ akciğerimize, sol burun deliğinden giren hava ise büyük oranda sol akciğere gider.

Bu anatomik bilgilerden yola çıkarak burun tıkanıklığınız zamanla akciğer ve kalp gibi organlarınızın çalışmasını etkileyecektir.

Karın Germe Ameliyatı

Karın Germe Ameliyatı

Karın bölgesi şikayetleri kişiden kişiye değişkenlik gösterir. Bu şikayetlerin büyük kısmı doğum sonrası ya da aşırı kilo vermeye bağlı olarak oluşan kas zayıflamaları ve yerleşmiş inatçı yağ dokusuyla birlikte cilt sarkmalarıdır. Bu tür durumlarda egzersiz ya da diyet yapmak sonuç vermeyecektir. Tam bu noktada estetik cerrahi devreye girer.

Uygulanabilecek ameliyat üç tiptedir.
1) Karın germe (Abdominoplasty)
2) Mini Karın germe ( Mini abdominoplasty )
3) Karın Liposuction

Popo Estetiği Önceleri en çok Güney Amerikada uygulandığı için bu ismi almıştır. Ancak günümüzde Türkiye’de sıklıkla uygulanan hale gelmiştir.

DETAYLI BİLGİ AL