PRP

Kendi kanı ile gençleşme ne demektir?
Bizim PRP yani platelet rich plazma adını verdiğimiz bu yöntem son zamanlarda popular olmasına karşın tıbbın değişik alanlarında eskilerden beri kullanılmakta olan bir yöntemdir.

PRP nasıl etki eder?
Trombositten zenginleştirilmiş plazma anlamında gelen PRP’nin hasarlanmış dokuları onarır. Normalde vucudumuzda bir hasarlanma olunca , örneğin elimiz kesilince kan damarları yolu ile ortama ilk once gelen hücreler trombositlerdir. Trombositler ortama içeriklerini boşaltarak aktive olurlar. Bu içeriklere granül adı verilir. Granüller birçok iyileştirici faktörleri içerir ve aynı zamanda da yaralanma bölgesine diğer hücreleri çağıran faktörleride içerir. Sonuçta yara iyileşmeleri zinciri başlamış olur.
PRP ile bahsettiğimiz trombosit hücrelerinden zenginleştirilmiş bir sıvı elde etmekteyiz.

Yaşlanan ciltte ne gibi değişiklikler olur?
Yüzdeki yaşlanmayı derinin hasarlanması olarak ele alabiliriz.
Yaşlanan destek lifleri olan kolajen ve elastinin yapım – yıkım dengesinin bozulması
Cildin nemini kaybetmesi
Cildin ışıltısını kaybetmesi
Ciltte kırışıkların oluşması gibi değişiklikler meydana gelir.

PRP hangi amaçla kullanılır?
Yüzde matlık, canlılık kaybı, nem kaybı durumlarında
Cilteki ince çizgilerde
Saç dökülmelerinde
Saç ekimi öncesi hazırlık aşamasında
Ortopedik cerrahide
Yara tedavisi gibi durumlarda kullanılır.

PRP uygulaması nasıl yapılır?
Önce sizden 8 – 10 tüp kan alınır. Ardından bu kanlar santrifüj edilip trombositten zengin kısmı elde edilir. Sonrada deri altı enjeksiyon şeklinde yada dermoroller uygulaması ile beraber de kullanılabilir. Aynı zamanda maske şeklinde kullanım, lazer ve peeling tedavileri ile birarada da kullanılabilir.

PRP uygulaması ağrılımıdır?
İşlem öncesi sürülen anestezik kremler sayesinde bu ağrı sinek ısırığı tarzındadır. İşlem sonrasında herhangi bir ağrı meydana gelmez.

PRP uygulaması ne kadar sürer?
Ortalama 30 dakika civarı süren bu işlemden sonra tamamen normal hayatınıza dönebilirsiniz.

PRP’nin etkisi ne kadar sürer, ne sıklıkla yapılmalıdır?
PRP’nin etkisi uygulama yapılmasını takip eden 2 -3 günlerde yoğun bir şekilde nem ve parlaklık ile kendini belli eder. 3. haftadan sonra bu etkiler azalmakla beraber cilt altı kolajen ve elastin lifi üzerindeki etkisi devam etmektedir. Ardışık uygulanan PRP’nin kolajen ve elastin üzerindeki etkinliği artacaktır.
Bu nedenle cilt yada saç problemlerine göre hekiminiz tarafından belirlenen sıklık ve sayı en doğru tedaviyi oluşturacaktır.


Mare Clinic ONLİNE DANIŞMA FORMU

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

op.dr Asu Deniz Burhanoğlu kimdir?

op.dr Asu Deniz Burhanoğlu kimdir?

Estetik Cerrahi uzmanlığının Avrupa denkliği olan ve  UEMS (Union Européenne de Médecins Spécialistes) kuruluşu olan EBOPRAS sertifikasını 2008 yılında Brüksel’de yapılan yazılı sınavı, 2009 yılında Almanya-Aachen’da yapılan uygulamalı sınavı başarı ile geçerek almaya hak kazandım. EBOPRAS sertifikası alan sınırlı sayıda Türk cerrahlardan biri olup 2009 yılından bu yana EBOPRAS FELLOWU unvanını taşımaktayım.

2011 yılında Özel Mecidiyeköy Çevre Hastanesi Estetik Cerrahi biriminde çalışmaya başladım. 2014 yılında Etiler’de Mare Estetik Kliniği’ni kurdum.

Göğüs büyütme estetiği

Göğüs büyütme estetiği

Meme Protezleri
Günümüzde estetik cerrahi ve silikon teknolojilerindeki başarılı gelişmeler sayesinde daha doğal görüntüleri elde etmek artık mümkün. Aklınızı karıştıran ve kendinizi kötü hissetmenize neden olan küçük göğüsleri , destekli çamaşırlarla yada başka malzemelerle büyütme ihtiyacınız, sadece 1 saat süren kısa bir ameliyat sonrasında bütün bunları ortadan kaldırabilmektedir.

Meme büyütme, günümüzde artık en sık uygulanan estetik ameliyatlar içinde yer almaya başlamıştır.

Burun Estetiği Rinoplasti

Burun Estetiği Rinoplasti

Bir diğer yandan burun akciğerlerimize taşınan havanın ilk geçtiği noktadır ve bu geçişteki sorunlar kişinin tüm organlarını etkileyebilecek öneme sahiptir. Normal şartlarda her iki burun deliğinden giren hava her iki bronşa trekea adını verdiğimiz soluk borusu yolu ile bağlanır ve sağ burun deliğinden giren hava büyük oranda sağ akciğerimize, sol burun deliğinden giren hava ise büyük oranda sol akciğere gider.

Bu anatomik bilgilerden yola çıkarak burun tıkanıklığınız zamanla akciğer ve kalp gibi organlarınızın çalışmasını etkileyecektir.

Karın Germe Ameliyatı

Karın Germe Ameliyatı

Karın bölgesi şikayetleri kişiden kişiye değişkenlik gösterir. Bu şikayetlerin büyük kısmı doğum sonrası ya da aşırı kilo vermeye bağlı olarak oluşan kas zayıflamaları ve yerleşmiş inatçı yağ dokusuyla birlikte cilt sarkmalarıdır. Bu tür durumlarda egzersiz ya da diyet yapmak sonuç vermeyecektir. Tam bu noktada estetik cerrahi devreye girer.

Uygulanabilecek ameliyat üç tiptedir.
1) Karın germe (Abdominoplasty)
2) Mini Karın germe ( Mini abdominoplasty )
3) Karın Liposuction

Popo Estetiği Önceleri en çok Güney Amerikada uygulandığı için bu ismi almıştır. Ancak günümüzde Türkiye’de sıklıkla uygulanan hale gelmiştir.

DETAYLI BİLGİ AL